Waddinxveen, Park Triangel
Project
Park Triangel is een aanzienlijke uitbreiding van Waddinxveen. De komende jaren vullen woningen met bijbehorende voorzieningen de driehoek tussen de Twee Bloksweg en de spoorlijn. Aan deze hoofdvorm ontleent de wijk zijn naam. Het centraal gelegen park geeft het eerste woord van de naam.
Park Triangel heeft straks, in 2028, ruim 2.500 woningen, maar voelt kleinschalig. De wijk wordt buurtje voor buurtje gebouwd, zodat bewoners vanaf dag één rustig wonen zonder bouwverkeer door de straat. De buurtjes zijn met elkaar verbonden door een groot park. Park Triangel is nog niet voor de helft gereed, maar alles is er al: het park met veel sport- en spelmogelijkheden, het groen, speelplekken, fietspaden, het station, twee scholen en een kinderopvang, een huisartsenpraktijk én een tandarts.
Projectbetrokkenen
Opdrachtgever deels Adriaan van Erk Ontwikkeling en deels BPD Ontwikkeling
Architect Roos Ros Architecten, SVP Architectuur en Stedenbouw, LSWA Architecten, Mulleners + Mulleners Architectuur, Stedenbouw, Landschap, PBV Architects, Van Bergen Kolpa Architecten, Maat Architecten Rotterdam, STOL architecten
Rol Adriaan van Erk
- Deels realisatie door Rehorst Bouw in opdracht van BPD Ontwikkeling
- Deels verwerving, ontwikkeling en realisatie door Adriaan van Erk
Feiten en cijfers
Start bouw overall 2015
Tot nu gerealiseerde woningen: 545
Totaal in uitvoering: 220
Parkweide
Fase 2 | 66 woningen
Nu in uitvoering, Geplande oplevering Q1- Q2 2022
Rehorst Bouw
Fase 3 | 47 woningen
Nu in uitvoering
Rehorst Bouw
Fase 4A | 14 woningen
Nu in uitvoering
Rehorst Bouw
Vogelrijk
Fase 1 | 51 woningen
Nu in uitvoering
Adriaan van Erk bouw